1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 15.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
  2. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci gromadzą się na nabożeństwie różańcowym jutro o godz. 16.30, zaś dorośli i młodzież dziś i jutro o godz. 17.30.
  3. Dziś po wieczornej Mszy Świętej rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta Adoracja, która będzie trwała do jutra do godz. 18.00. Prosimy o obowiązkowość w czasie adoracji w godzinach nocnych, podczas których będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Plan adoracji podany jest także na plakatach oraz na parafialnej stronie internetowej. Prosimy, aby oprócz adoracji w godzinach nocnych, także w ciągu dnia znaleźć kilka minut, aby w ciszy pomodlić się i uwielbić Boga.
  4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto tych, którzy są już zbawieni i przebywają w niebie. Msze św. w tym dniu sprawujemy w porządku niedzielnym. Pamiętajmy, że jest to uroczystość nakazana i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. W środę 2 XI obchodzimy Dzień Zaduszny. Jest to święto wszystkich przebywających jeszcze w czyśćcu. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Natomiast ofiary na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  5. W dniach od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza i mówienie tam modlitwy za zmarłych, można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Przypominamy, że w ciągu jednego dnia można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek modlić się będziemy o święte i liczne powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego; w pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, zaś dla dorosłych od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na katechezę dla dorosłych. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec fatimskim o godz. 7.15. Tego dnia odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną. Nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  7. Chórzystów zapraszamy na próbę jutro po Mszy św. wieczornej.
  8. Natomiast wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholi parafialnej zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej.
  9. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych zapraszamy na „luźne” spotkania z wiarą. Odbywają się one w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  10. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 15-22 kwietnia w przyszłym roku. W palnie pielgrzymki znajdą się miejsca związane z życiem i nauczaniem Jezusa Chrystusa, m.in.: Nazaret, Betlejem, Kana Galilejska, Góra Błogosławieństw, Jerozolima. Koszt pielgrzymki to 2000 zł i 500 USD. Szczegółowe informacje i zapisy uczestników u ks. Mariusza (tel. 724 157 235). Prosimy także, aby już na początku listopada dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 500 zł.
  11. Pan organista i pan kościelny roznoszą poświęcone opłatki wigilijne. Ze strony parafii tylko oni mają takie upoważnienie.
  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  13. Intencja na miesiąc listopad: „Za wschodnie Kościoły katolickie, aby ich czcigodna tradycja była znana jako duchowe bogactwo, cenne dla całego Kościoła.”