XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2005

1. Dziś Mszą św. wieczorną rozpoczniemy Wieczystą Adorację w naszej parafii. Adoracja będzie trwała całą dobę. Przez całą noc księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Szczegółowy plan adoracji jest podany m.in. w gablocie.
    PLAN ADORACJI 30/31 X
    [list=I]

2. 19 – 20 – Służba liturgiczna
  3. 20 – 21 – Ruch Światło-Życie
  4. 21 – 22 – Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  5. 22 – 23 – mieszkańcy ul. Kołłątaja
  6. 23 – 24 – mieszkańcy ul. Lelewela i Żelaznej
  7. 24 – 1 – mieszkańcy ul. Legionów oraz Żwirki i Wigury
  8. 1 – 2 – mieszkańcy ul. PCK i Czarlińskiego
  9. 2 – 3 – mieszkańcy ul. Podgórnej, Zamkniętej i Kordeckiego
  10. 3 – 4 – mieszkańcy ul. B. Głowackiego
  11. 4 – 5 – mieszkańcy ul. Grudziądzkiej
  12. 5 – 6 – mieszkańcy ul. Wybickiego
  13. 6 – 7 – mieszkańcy ul. Chodkiewicza, Ogrodowej, Piaskowej i Wiązowej
  14. 7 – 8 – mieszkańcy ul. Dekerta, Młodzieżowej i Kilińskiego

W ciągu dnia adoracja indywidualna.

• Również dziś przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek jako pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Pakistanie, Indiach i Afganistanie. Natomiast kolekta jest przeznaczona na potrzeby budowanych w diecezji kościołów.
  • We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, a w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone w kościele z przodu i pod chórem. W Uroczystość Wszystkich Świętych katolik zobowiązany jest do uczestniczenia w Mszy świętej! W naszym kościele – Msze święte w porządku niedzielnym. Popołudniu i przez cały Dzień Zaduszny w kościele można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W dniach od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oczywiście trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  • W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Szczegóły są podane w gablocie. Tego dnia udamy się też z posługą sakramentalną do chorych.
  • Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  • W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  • P. kościelny i p. organista roznoszą już opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  • Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  • Papieska intencja modlitewna na listopad:
    Za małżonków, aby dążyli do świętości małżeńskiej, naśladując liczne pary, które uświęciły się w zwyczajnych warunkach życia[/list]