XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2005
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś jest ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpocznie się okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia oraz refleksji nad mającym się dokonać przyjściem Chrystusa przy końcu świata. Już dziś pragniemy poinformować, że Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o g. 7.oo.
  2. Dziś po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  3. Poniedziałek to dzień modlitw za Siostry klauzurowe. Z naszej wspólnoty pochodzi jedna z nich – siostra Paulina Maria.
  4. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, chórzystów.
  5. W przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  6. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Formularze są wyłożone w kościele z przodu i pod chórem. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  7. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  8. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  9. P. kościelny i p. organista roznoszą opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  11. Papieska intencja modlitewna na listopad:
    Za małżonków, aby dążyli do świętości małżeńskiej, naśladując liczne pary, które uświęciły się w zwyczajnych warunkach życia.