1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu poddajemy refleksji naszą dojrzałość w wierze i podejmowaną odpowiedzialność za wspólnotę Kościoła. Jest to jednocześnie Misyjny Dzień Chorych, a także Dzień Wspólnoty Członków Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Kończy się okres wielkanocny.
  2. Dziś na Mszy św. o g. 11.oo dzieci klas trzecich szkoły podstawowej będą uroczyście obchodziły rocznicę przyjęcia I Komunii świętej.
  3. Również dziś o g. 15.oo zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli MB Różańcowej. Po niej w salce odbędzie się spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele odprawimy o g. 8.oo, i 18.oo. Jest to jednocześnie diecezjalny Dzień modlitw za chorych i z chorymi. Chorych z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o g. 8.oo.
  5. W czwartek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  6. W sobotę nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika Jana Pawła II na Jordankach:
    g.11.oo – Msza św. w katedrze i przemarsz pod pomnik
    g. 12.2o-13.45 – bogaty program przy pomniku
    g. 21.oo – koncert papieski w Fosie Zamkowej (utwory Wojciecha Kilara)

7. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o g. 17.3o. Podobnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będziemy odprawiali codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św.
  8. Od dziś do 30 VI w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego będzie można obejrzeć wystawę czasową TOTUS TUUS – JAN PAWEŁ II prezentującą pamiątki po Ojcu Świętym. Szczegóły są podane w gablocie.
  9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Tego też dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  10. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd na czuwanie młodzieży w Lednicy w sobotę 2.czerwca.
  11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu zakończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, powinien to uczynić w tym tygodniu. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej jest codziennie pół godziny przed Mszą św.
  12. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  13. Prace przy zmianie dachu kościoła przebiegają bez zakłóceń. Uporano się z najbardziej zniszczoną jego częścią nad zakrystią. Po jej ociepleniu – położono dachówki.
  14. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Od dziś wraz z „Niedzielą” raz w miesiącu będą się ukazywały kieszonkowe wydania ksiąg Nowego Testamentu. Cena razem z „Niedzielą” wynosi 5 zł. Tam też można kupić książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia naszego kościoła w cenie 15 zł i pocztówki przedstawiające podświetlony nasz kościół po 1 zł. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona pod chórem i z przodu kościoła.
  15. Papieska intencja modlitewna na czerwiec:
    „Aby Pan strzegł marynarzy i wszystkich związanych z morzem”.