1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć świąteczne dzieło pomocy dzieciom i ubogim rodzinom naszej parafii. Na ten cel w tym roku zebrano 5.786 zł i 56 gr.
  2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania pięknej polskiej tradycji powstrzymywania się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych i picia alkoholu. W tym dniu nie będzie mszy roratniej o 7.00 rano.
  3. Tradycyjnie w naszej parafii Mszę Święte pasterkowe sprawować będziemy o godz. 22 i 24.00. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy o 7.00.
  4. 26 grudnia w II dzień świąt msze święte sprawujemy w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny odbywać się będzie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  6. Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii Katedralnej świętych Janów w Toruniu, zapraszam do udziału w V Rodzinnym Wieczorze Kolęd, który odbędzie się 30 grudnia 2007 roku o godzinie 16.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Zapraszamy całe rodziny. Wstęp bezpłatny.
  7. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” wydanie specjalne i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.
  8. Intencje papieskie na miesiąc grudzień:
    „Aby społeczeństwo otoczyło opieką osoby dotknięte chorobą AIDS, zwłaszcza dzieci i kobiety, a Kościół pomógł im doświadczyć miłości Bożej”.