W niedzielę12 maja br. odbyła się procesja gwiaździsta w intencji Ojczyzny na ternie dekanatu II, zainicjowana przez Wspólnotę Nieustającego Różańca naszej parafii. Z kościołów: Matki Bożej Zwycięskiej, św. Józefa, św. Antoniego i św. Andrzeja Apostoła wyruszyły grupy do kościoła Miłosierdzia Bożego. Na trasie każdej procesji rozważano jedną część Różańca Świętego. O godz. 16.15 liczną grupę zgromadzoną w naszym kościele  pobłogosławił ks. Przemysław Wolny.  Po dotarciu na miejsce, wszystkie grupy modliły się wspólnie pod przewodnictwem ks. Andrzeja Jankowskiego, który odczytał Akt Zawierzenia Polski Miłosierdziu Bożemu, autorstwa bł. ks. Michała Sopoćki. Zgromadzeni w świątyni wierni odmówili również Litanię Narodu Polskiego i odśpiewali pieśń „Boże coś Polskę.” Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji i modlitwie.

Tekst i zdjęcia Małgorzata Woźniak