W naszej wspólnocie parafialnej dzień 22 czerwca 2013 roku był dniem radości i świętowania. Tego dnia odbył się pierwszy festyn parafialny, na który zaprosiliśmy dzieci z naszej parafii. O godzinie 11.00 modlitwą rozpoczęliśmy festyn parafialny. W litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa polecaliśmy wszystkie dzieci naszej parafii. W klimat modlitwy wprowadził nas śpiew scholki parafialnej pod kierownictwem organisty pana Mateusza i pani Tamary.

Po nabożeństwie rozpoczęło się radosne świętowanie, było wiele atrakcji jak chociażby dwie trampoliny, zjeżdżalnia i zamek z kulkami, były konkursy z nagrodami oraz radosne tańce i śpiewy. Dzieci mogły pomalować sobie twarze, a także towarzyszyły nam przebierańcy w strojach zajączka, królika, misia czy świerszcza. Można było także dobrze się posilić jedząc pyszne kiełbaski z grilla, watę cukrową, popcorn czy ciasto przygotowane przez panie z Klubu Seniora i Żywego Różańca. Dla ochłody były także lody oraz napoje.

Cztery wspaniałe godziny, które spędziliśmy w naszych parafialnych ogrodach były czasem integracji wspólnoty parafialnej, a także nagrodą dla dzieci, które śpiewają w scholi parafialnej, służą przy ołtarzu jako ministranci czy przyjęły w tym roku pierwszą Komunię św. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu, zwłaszcza rodzicom dzieci ze scholki, a także innym naszym przyjaciołom. Już dzisiaj myślimy o kolejnych takich spotkaniach, które niebawem.

Ks. Łukasz Skarżyński