Wspólnota Nieustającego Różańca dnia 18 marca br., pod duchowym przewodnictwem księdza Pawła, wzięła udział w drugim dniu Triduum Różańcowego w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu pod hasłem: „ŚWIĘTY JÓZEFIE OPIEKUNIE KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO, MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Uczestnicy spotkania modlili się  w intencjach Kościoła, za wstawiennictwem św. Józefa prosili o światło Ducha Świętego dla Pasterzy i wszystkich Kapłanów w naszej Ojczyźnie.

Członkowie Wspólnoty brali udział w katechezach, modlitwach, spotkaniu z innymi Wspólnotami z całego kraju. Zelatorki poszczególnych grup przedstawiły działania podejmowane przez ich Wspólnoty. O godz. 15.00 odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Katechezę wygłosił ks. Alfred Berlak.

O godz. 16.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. bp Łukasz Buzun. W homilii bp Łukasz zachęcał do trwania na modlitwie różańcowej                              i ukazywał jej piękno, prostotę
i moc. Na koniec Mszy Świętej dokonał aktu zawierzenia Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego Świętemu Józefowi.

Po zakończeniu Eucharystii pielgrzymi, pełni duchowych przeżyć, udali się w drogę powrotną do Torunia.

Małgorzata Woźniak