1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Również przed figurą św. Antoniego wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych.  W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.

2. W poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy święto Zwiastowania Pańskiego  i Narodowy Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do jak najliczniejszego włączenia się w to dzieło. Pół godziny przed Mszą św.   o godz. 18.00 odmówimy różaniec w intencji poczętego życia i wszystkich, którzy złożą przyrzeczenia. Prosimy o przyniesienie świec. Na stoliku pod chórem wyłożone są deklaracje i informacje o dziele duchowej adopcji.

3. W przyszłą sobotę o godz. 15.30 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Seniora. Temat spotkania „Znaki czasu, w którym żyjemy”.

4. W przyszłą niedzielę  o godz. 13.00 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W sobotę na godz. 11.30 zapraszamy dzieci na próbę śpiewu do kościoła.

5. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Paweł Murawski, tutejszy parafianin ma otrzymać Święcenia Kapłańskie 15 czerwca 2013 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu święceń jest zobowiązany w sumieniu poinformować miejscowego duszpasterza. Módlmy się za przyjmujących świecenia i o nowe święte powołania do służby Bożej.

6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczone są na prace remontowe w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę  i artykuły o tajemnicy Bożego Miłosierdzia, interesująca rozmowa                      z niepokornymi dziennikarzami Jackiem i Michałem Karnowskimi i jak zwykle wiele porad z różnych dziedzin.

8. Odeszli do Pana: śp. Juliusz Żak, zam. przy ul. Wiązowej; śp. Aleksandra Kruszyńska ostatnio zamieszkała w Anglii. Jej pogrzeb we środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…