W tym roku procesja Bożego Ciała prowadziła nową trasą, do nowo zakupionych ołtarzy. Wyruszyliśmy po Mszy Świętej o godz.10.00 ulicami: Podgórną, PCK, Dekerta, Rejtana, B. Głowackiego, Wiązową i ponownie Podgórną do kościoła. Procesja zgromadziła liczną rzeszę wiernych, którzy pragnęli okazać swoją wiarę w realną obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Na trasie procesji można było spotkać dzieci, młodzież, dorosłych, osoby w podeszłym wieku, poruszające się przy pomocy kul, na wózkach inwalidzkich – wszyscy chcieli w tym dniu oddać cześć Chrystusowi przemierzającemu ulicami naszej parafii. Był to także wyraz głębokiego przywiązania do wiary katolickiej, która jest głęboko zakorzeniona w polskim narodzie.

Tekst i zdjęcia
Małgorzata Woźniak