1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  2. Dzisiaj w toruńskiej Katedrze podczas Maszy św. o godz. 9.00 panowie Leonard Piasecki i Remigiusz Sokalski z rąk ks. bpa Józefa Szamockiego przyjęli promocję lektoratu jest to pierwszy etap przed przyjęciem stałego akolita tu. Obu Panów otoczmy naszą modlitwą.
  3. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  4. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.  Dziękujemy za cały rok pracy wszystkim grupom, wspólnotom i stowarzyszeniom posługującym w naszej parafii.
  5. Młodzież, która wraz z ks. Dawidem w poniedziałek wyjeżdża do Zakopanego zapraszamy na Mszę św. o godz. 5.30.
  6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. W I sobotę odmówimy różaniec fatimski o godz. 7.15.
  7. W czasie wakacji biuro parafialne nie będzie czynne w soboty.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 1 do 12 października br. Pragniemy dotrzeć do zabytkowych miejsc kultu chrześcijańskiego sięgających kilkaset lat.  Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii i biurze parafialnym.
  9. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy                    z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.