1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 przy kapliczce Matki Bożej w ogrodzie oraz o godz. 17.30 w kościele.
  3. W czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.  W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.
  5. Biskup Toruński w piątek 4 maja udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tak więc w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  6. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXII SPOTKANIE MŁODYCH LEDNICA 2018. Wyjazd na Pola Lednickie odbędzie się 2 czerwca 2018,  z przed kościoła o godzinie 9.00. Wracamy w późnych godzinach nocnych. Ze względu na tworzący się korek przy wyjeździe nie pozostajemy na ostatni punkt programu. Cały koszt wyjazdu (wstęp na POLA LEDNICKIE+ pakiet, ubezpieczenie, autokar) wynosi 55 zł ( przy 48 osobowej grupie uczestników kwota może się zmniejszyć). Zapisujemy się osobiście u Ks. Krzysztofa Adamskiego. Przy zapisie podajemy adres i numer PESEL, niepełnoletni zgodę od rodziców ( prawnych opiekunów) i wpłacamy  pieniądze (55zł). Szczegóły dotyczące organizacji programu LEDNICY i jak przygotować się do warunków tam panujących na stronie internetowej: http://www.lednica2000.pl/lednica2018/
  7. Na kolejną próbę scholii zapraszamy w sobotę 5 maja na godz. 10.00 do salki parafialnej. Również lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 5 maja na godz. 10.00 do salki.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat Niedziela.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Podolska, l. 60, zam. przy ul. Wodociągowej; śp. Mirosław Kacprzak, l. 69, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Zdzisław Rękas, l. 75, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Irena Płociniczak, l. 90, zam. przy ul. B. Głowackiego.   Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….