OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. W naszej wspólnocie witamy Ks. dr. hab. Tomasza Dudkiewicza, prof. UMK. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi odprawiać będziemy od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00.  Okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 7.30 i 17.30.
    We wtorek i środę zbieramy ofiary przeznaczone na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty.
  3. Ofiary przeznaczone ma materiały dekoracyjne i kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonek z napisem:  „ofiara na kwiaty” przy wyjściu ze świątyni
  4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
    a w piątki Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – po Mszy św.  o godz. 8.00. W najbliższy piątek  po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszej parafii. Przejdziemy ulicami: Podgórną, Wiązową, B. Głowackiego. Zakończenie w ogrodzie parafialnym.
    W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00.
    Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będziemy rano we środę odprawiać Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5.  W niedzielę 10 kwietnia przypada Niedziela Palmowa. W tym dniu przed kościołem będzie można nabyć rękodzieła, świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Toruniu. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W ostatnim czasie przeprowadzamy remont dachu kościoła. W najbliższym czasie przystąpimy także do odwilgocenia ścian kościoła. Są to kosztowne prace. Za każdą złożoną ofiarę składamy Bóg zapłać. W intencji Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca  o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.