OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. W przyszłą sobotę i niedzielę naszą parafie będzie wizytował ks. bp. Józef Szamocki. Wizytacja rozpocznie się w sobotę 28 marca o godz.   11.00 Mszą św., podczas której Ksiądz Biskup udzieli posługi akolitatu 17 mężczyznom            w tym posługującemu w naszej parafii p. Leonardowi Piaseckiemu. Od tego momentu p. Leonard będzie pomagał w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy św. Zapraszamy do udziału w tej historycznej dla naszej parafii chwili. W dalszej części wizytacji Ksiądz Biskup odwiedzi chorych, spotka się z Radą Duszpasterską i odwiedzi Radio Maryja oraz spotka się z dyrekcją, nauczycielami i katechetami z Zespołu Szkół nr. 24.  Szczegółowy plan wizytacji umieszczony jest w na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.
  3. W ramach wizytacji biskupiej w sobotę na godz. 19. 30 zapraszamy do świątyni na modlitewne czuwanie przygotowane przez wspólnoty działające przy naszej parafii.
  4. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej odbędzie się w poniedziałek 23 marca  o godz. 16.00, we środę o godz. 19.00. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi dla młodzieży bierzmowanej i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową. Przez cały dzień kazania będzie głosił ks. bp Józef Szamocki. Na Msze św. przynosimy Palmy, które zostaną poświęcone.
  6. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową dzieci ze scholki parafialnej będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy i ozdoby świąteczne. Doceńmy trud i pracę najmłodszych. Ofiary zebrane ze sprzedaży przeznaczone są na wakacyjne rekolekcje i wypoczynek w Brdowie.
  7. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  8. We środę 25 marca przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Modlimy się w intencji Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Na stoliku pod chórem wyłożone są deklaracje Duchowej Adopcji, które można wypełnić.
  9. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  10. Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla ubogich parafian. We wtorek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji darczyńców i obdarowanych oraz będą wydawane paczki.
  11. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
  12. Do nabycia są paschaliki wielkanocne w cenie 4 zł.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli.