OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy w naszej wspólnocie o. prof. Ignacego Kosmanę, franciszkanina z Niepokalanowa. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św.  o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17.30. We wtorek i środę nasz ofiarą będziemy mogli wesprzeć dziewa prowadzona przez Ojców Franciszkanów. 
 3. W przyszły piątek odprawimy nabożeństwo Drogi krzyżowej na ulicach naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00. Przejdziemy ulicami: Podgórną, Wiązową, B. Głowackiego do naszego ogrodu, gdzie zakończymy nabożeństwo. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.15.  Wszystkich, którzy pragną codziennie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00,  czyli w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, odprawiać będziemy Mszę św. recytowaną, tzn. bez śpiewu. 
 5. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 6. Utworzyliśmy w naszej parafii wspólnotę młodzieżową. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania w piątek o godz. 18.45 do salki katechetycznej. 
 7. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski, następnie o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. W każdy poniedziałek o godz. 7.30 i 17. 30 zapraszamy do modlitwy  w intencji dzieci i młodzieży, nie oddalały się od Boga. Będziemy prosili też w intencji naszych rodzin, aby były Bogiem silne. 
 9. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiary na cele charytatywne można składać do skarbonek z napisem „jałmużna postna” i do skarbonki św. Antoniego. Jak mówi Pismo św., jałmużna gładzi grzechy, a naszą ofiarą wspieramy potrzebujących pomocy materialnej. 
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także nasze płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego.
  Na okres Wielkiego Postu szczególnie polecamy płytę pt. „Dusza przy Twym Sercu”, znajdziemy na niej pieśni wprowadzające w refleksję nad naszym życiem i  inspirujące modlitwę. Płyty stanowią cegiełkę na rzecz naszej parafii.