1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze inwestycje w naszej parafii. W najbliższych dniach otrzymamy nowy krzyż procesyjny oraz świeczniki, które staną przy naszym ołtarzu, a które wykonano w Krakowie oraz profesjonalne nagłośnienie procesyjne, które posłuży do procesji fatimskich i Bożego Ciała.

2. Jak już informowaliśmy po przeprowadzonych konsultacjach od I niedzieli Wielkiego Postu tj. od niedzieli 17 lutego zmianie ulegną godziny odprawianych Mszy św.  Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 /Msza św. z udziałem dzieci/; 13.00; 15.00 i 18.00. Zmiana podyktowana jest względami praktycznymi. Często między Mszami o godz. 11.00 i 12.00 utrudniona była wymiana wiernych w kościele i wywietrzenie kościoła oraz był problem z zaparkowaniem samochodów.

3. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 13.00.

4. W poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.

5. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.00; 10.00; 15.00, 16.30, 18.00.

7. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 16.30,  dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Na godz. 19.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy młodzież.   Wszystkich, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
    w przyszłą niedzielę.

9. Na kolejne spotkanie młodzieży klas III gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 16.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli w naszym kościele ks. bp Józef Szamocki
    w czwartek 21 marca o godz. 18.00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.

11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: śp. Alfons Smoliński, lat 87, zam. przy ul. Piaskowej i śp. Zbigniew Dondalski, lat 66, zam. przy ul. Grudziądzkiej. Wieczny odpoczynek…