OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Niech Chrystus Zmartwychwstały rozświetli swoim światłem nasze życie.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Bóg zapłać akolicie Mirosławowi Kozickiemu, który w tym roku był pomysłodawcą i zaangażował się w budowę Grobu Pańskiego, Bóg zapłać Pani Hani za oprawę muzyczną, panom kościelnym Ryszardowi i Leszkowi. Dziękujemy p. Danucie Puzon za podarowanie hortensji  do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Paniom, które przed świętami pomogły w sprzątaniu kościoła.
  3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Ofiary, które jutro zbieramy na kolektę przeznaczone są na budujące się kościoły w Diecezja Toruńskiej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się do soboty o godz. 17.30.
  5. W racji oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w przyszły piątek nie obowiązuje piątkowy post.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.  W tym dniu po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na pomoc dla ubogich.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela.