1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na konserwację i strojenie organów. Do renowacji oddaliśmy także krzyż misyjny. Czekamy na uzyskanie pozwolenia na rozpoczęcie prac w naszych ogrodach. Rzeźbiona jest już w marmurze figura Matki Bożej, która stanie w ogrodzie. Aby prace zostały rozpoczęte musieliśmy wpłacić już pierwszą ratę. Mamy jeszcze wiele planów, o których będziemy informowali na bieżąco. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dobroć Waszych serc.

2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12.00 w toruńskiej katedrze  rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzez uczestnictwo w Marszu pragniemy zamanifestować nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości chrześcijańskich, jako jedynych gwarantów dobrej przyszłości naszych dzieci.

3. Również dzisiaj o godz. 15.30 w  toruńskiej Katedrze ks. bp Józef Szamocki udzieli świeceń diakonatu.

4. W czwartek 13 czerwca przypada kolejny dzień fatimski. O godz.  18. 00 odprawimy Mszę św., a następnie odmawiając modlitwę różańcowa przejdziemy procesyjne z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszej parafii. Tak jak w ubiegłym miesiącu przejdziemy ulicami: Podgórna, Wiązowa, Lelewela, Ogrodowa, Podgórna. Procesję zakończymy w naszych ogrodach parafialnych.

5. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Andrzej Suski udzieli świeceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów będzie nasz parafianin ks. Paweł Murawski. W przyszłą niedzielę 16 czerwca o godz. 13.00 ks. Paweł odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną.                    W związku z tym opóźnieniu ulec może rozpoczęcie Mszy św. o godz. 15.00.

6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Oddział Rejonowy w Toruniu zaprasza we wtorek 11 czerwca na godz. 18.00 do Centrum Dialogu Społecznego przy ul Łaziennej 22 na wykład otwarty pt. „Życie i praca na misjach w Zambii”. Wygłosi go o. Józef Matyjek.

7. We wtorek 11 czerwca od godz. 9.00 ks. Dawid odwiedzi z posługą duszpasterską swoich chorych.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Janusz Pliszczyński, zam. przy ul. Kilińskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie …