OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Dzisiaj o godz. 15.00 ks. neoprezbiter Tomasz Filipiak odprawi Mszę św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  2. We wtorek 24 czerwca przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W bazylice katedralnej przeżywamy doroczny odpust. Ks. bp Andrzej Suski odprawia Mszę św. o godz. 18.00.
  3. W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W naszym kościele w tym dniu odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.
  4. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. O godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie procesja z Obrazem do Sanktuarium na Bielanach, gdzie ks. bp Andrzej Suski o godz. 18.00 przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. Będzie to diecezjalne dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II.
  5. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17. 30.
  6. We środę o godz. 16.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiarodawców i osób korzystających z pomocy materialnej w naszej parafii.
  7. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na dofinansowanie letniego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego dla dzieci z naszej parafii.
  8. Parafia Ojców paulinów na Rubinkowie III zaprasza na I Wieczór Uwielbienia Pamięci Izy Malinowskiej w najbliższy piątek o godz. 18.00.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 1 do 12 października br. Pragniemy dotrzeć do zabytkowych miejsc kultu chrześcijańskiego sięgających kilkaset lat.  Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii i biurze parafialnym.
  10. .Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.
  11. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Lucyna Gałąska, zam. przy ul. Lelewela; śp. Jacek Ziemlewski, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Benedykt Frątczak, zam. przy ul. Podgórnej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00.