OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach i wpłacane na konto parafialne. Rozpoczynamy remont wieży i elewacji frontowej naszego kościoła. Część środków na ten cel pozyskaliśmy z dotacji. Wkład własny parafii to ponad 200 tys. zł. Ofiarodawców wpiszemy do Złotej Księgi Ofiarodawców, która stanowi pamiątkę dla przyszłych pokoleń. Wszelkie podejmowane decyzje dotyczące piękna duchowego i materialnego naszej świątyni czynimy na chwałę Bożą. Wierzymy, że dobry Bóg pobłogosławi naszym zamierzeniom, a Matka Boża patronka naszej parafii będzie miała nas w opiece. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji tych, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię. Bóg zapłać!
  3. We wtorek przeżywamy święto św. Benedykta Opata, patrona Europy; we środę wspominamy św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz, w czwartek śś. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Bonawenturę, bpa i dra Kościoła.
  4.  W czasie wakacji biuro parafialne czynne będzie w czwartek w godz. 16.30 – 17.30. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św.
  5. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji w dni powszednie rano 7.30 – 7. 50 oraz 17.30 – 17.50. W niedzielę 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  6. Przez okres trwania wakacji Msza św. w niedzielę o godz. 15.00 będzie Mszą św. recytowaną i bez kazania.
  7. W dniach 9 – 10 września zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętokrzyskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer
  9. Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Stanowią one cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem, w zakrystii oraz u p. Hanny na chórze.