1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kolektę gospodarczą. Nasz projekt Ogrodów Maryi uzyskał akceptację. Złożyliśmy więc wniosek o zezwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków. Jesienią będzie gotowa także figura Matki Bożej z Góry Karmel. We wrześniu rozpoczniemy pracę związane z wymianą pieca ogrzewającego kościół. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę i przesłana na konto parafialne.

3. Jutro kończy się XXXV Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. O  godz. 17.00 pielgrzymi wejdą na Jasną Górę.

4. Trwa tzw. MINIPIELGRZYMKA, która odwiedza kościoły Torunia i w ten sposób duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Plan Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

5. We wtorek 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się do naszego ogrodu parafialnego.

6. W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. poświęcimy kłosy, zbóż, ziół i kwiatów.

7. W poniedziałek 12 sierpnia Ministranci z naszej parafii pod opieką ks. Dawida Urbaniaka wyruszają na wypoczynek do Lidzbarka Welskiego. Zbiórka o godz. 9.00 przy domu katechetycznym.

8. Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku w Diecezji Toruńskiej. Kontynuacją tego wydarzenia jest nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszych rodzinach. Chęć przyjęcia Obrazu prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli. Znajdziemy tam m.in. wywiad z ks. Markiem Bławasem, który w 2003 uległ wypadkowi i jeździ na wózku inwalidzkim, dając świadectwo swojej wiary; Odbić się od dna – artykuł mówiący o tym, że w Polsce ok. 2 – 3,5 mln osób nadużywa alkoholu oraz wiele innych tematów.