OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane na konto parafialne oraz w imiennych kopertach. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania parafii. Zapewniamy o naszej modlitwie.
  3. W piątek 17 lipca przypada 60 rocznica święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Kardasza. W tym dniu Ksiądz Prałat odprawi Mszę św. dziękczynną na Jasnej Górze. Natomiast w niedzielę 19 lipca o godz. 13.00 Ksiądz Prałat odprawi Mszę św. dziękczynną w naszej parafii. Otoczmy Księdza Prałata modlitwą. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dziękczynieniu.
  4.  W poniedziałek przypada kolejny Dzień Fatimski. W tym dniu o godz.                    17. 30 odmówimy różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 wyjdziemy                     z procesją wokół kościoła.
  5. We środę 15 lipca z okazji Święta Policji o godz. 8.00 w naszym Kościele odprawimy Mszę św. w intencji policjantów i ich rodzin. We Mszy św. wezmą udział policjanci z Garnizonu Toruńskiego. W tym dniu wyjątkowo nie będzie rano nowenny do MBNP.
  6. W czwartek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji odmówimy modlitwę różańcową o godz. 7.30 i 17.30
  7. W dniach od 4 – 12 sierpnia trwać będzie piesza pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała ona charakter symboliczny. Szczegóły na stronie internetowej  pielgrzymki. Istnieje możliwość przejścia jednego etapu pielgrzymki z grupą Białą w dniu 5 sierpnia. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym  etapie i włączyć się w tegoroczną pielgrzymkową sztafetę prosimy o kontakt w zakrystii.
  8. W dniach 29.08 – 30.08 br., Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje pielgrzymkę na Kaszuby i do Pelplina. Koszt 260 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. W okresie wakacji  biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 9.00 – 9.30 oraz w czwartek od 17.00 – 17.30. Sprawy pilne można zgłaszać                        w plebanii lub w zakrystii po Mszach św. Okazja do spowiedzi w dni powszednie w godz. 7.30 – 8.00 oraz 17.30 – 18.00.
  10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.