1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej eucharystii.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na bieżące inwestycje parafialne. Trwa rzeźbienie 2 metrowej marmurowej figury Matki Bożej z Góry Karmel, która stanie w naszych ogrodach. Zdjęcia modelu figury wykonanej w glinie umieszczone są w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Przygotowujemy się również do otwarcia dla parafian Ogrodów Maryi. Niestety napotykamy na nieoczekiwane trudności w realizacji naszego projektu ze strony Miejskiego Konserwatora Zabytków, co opóźnia rozpoczęcie prac. Wszystkie nasze zamierzenia możemy zrealizować dzięki waszej ofiarności za co z serca składamy Bóg zapłać.

3. W piątek 19 lipca biuro parafialne wyjątkowo czynne będzie tylko w godzinach przedpołudniowych od 9.00 do 9.30. Po południu biuro będzie nieczynne.

4. W dniach 29 – 30 lipca gościć będziemy w naszej parafii 24 Pielgrzymkę Biegową z Bytowa do Częstochowy. Przybędą do nas 29 lipca o godz. 17.00. Osoby, które chciałyby przyjąć na nocleg pielgrzymów proszeni są o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.

5. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński od 1 sierpnia w godz. 16.00 – 18.00 w parafii pw. Św. Antoniego na toruńskich Wrzosach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.