OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz spotkania formacyjnego.
  3.  W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała ona charakter symboliczny. Szczegóły na stronie internetowej  pielgrzymki. Organizujemy wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 12 sierpnia na ostatni etap pielgrzymki. Koszt 30 zł, pozostała kwota jest sponsorowana przez darczyńców. Będzie możliwość, aby osoby chętne przeszły pieszo część ostatniego etapu. Na zakończenie pielgrzymki odprawiona zostanie Msza św. . Informacja i zapisy w biurze parafialnym i u ks. Mariusza Ciesielskiego w parafii św. Antoniego w Toruniu.
  4. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu informuje, że otrzymał interwencję dotyczącą nieprzestrzegania w kościołach obowiązującego obecnie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 z późn.zm).  Przypominamy, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8). Prosimy bardzo nie lekceważyć tych zaleceń.
  5. W dniach 29.08 – 30.08 br., Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje pielgrzymkę na Kaszuby i do Pelplina. Koszt 260 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. W ubiegłą niedzielę Ks. prał. Stanisław Kardasz świętował jubileusz 60 lecia święceń kapłańskich. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła rozdawane będą pamiątkowe obrazki.
  7. W okresie wakacji  biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 9.00 – 9.30 oraz w czwartek od 17.00 – 17.30. Sprawy pilne można zgłaszać w plebanii lub w zakrystii po Mszach św. Okazja do spowiedzi w dni powszednie w godz. 7.30 – 8.00 oraz 17.30 – 18.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tygodnik Kat. Niedziela.