1. DSC01085

Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

2. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. dk. Tomasza Filipiaka, który przez najbliższy rok będzie u nas odbywał praktykę duszpasterską  i przygotowywał się do święceń kapłańskich.

3. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na obiady dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii, uczących się w Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej. Dziękujemy za waszą ofiarność i wrażliwe serca.

4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Czekamy już na ostatnie zezwolenie z Wydziału Architektury na rozpoczęcie prac w ogrodach. Realizację tej inwestycji zaplanowaliśmy do 1 września 2014 roku.   Rzeźbiona jest figura Matki Bożej z Góry Karmel/ zdjęcia z postępujących prac można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii/. W przyszłym tygodniu w piątek wstawimy też nowy konfesjonał. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na kolektę i wpłacane na konto parafialne.

5. W poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na   próby chóru parafialnego. Natomiast w sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do salki na próbę scholii parafialnej.

6. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w pielgrzymce do Częstochowy 14 września, proszone są o dopełnienie wszelkich formalności do wtorku 3 września. Niedopełnienie formalności jest jednoznaczne z rezygnacją.

7. DSC01086

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii p. Monikę Grajewską, znaną z występów w Radiu Maryja i TV TRWAM. Po Mszy św. będzie okazja do nabycia Jej płyt.

8. Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku w Diecezji Toruńskiej. Uroczystości związane z zakończeniem peregrynacji odbędą się 15 września o godz. 16.00 na placu przy kościele Ojców Paulinów. Kontynuacją tego wydarzenia jest nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszych rodzinach. Chęć przyjęcia Obrazu prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00-18.00. W sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. W tym dniu odwiedzimy też chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

10. W dniach od 9 – 20 października zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie dla osób, które potwierdziły swój udział w pielgrzymce. W Roku Wiary zapraszamy w dniach 5 – 12 października na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym.

11. W sobotę zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 11.00. Natomiast na godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów.

12. W sobotę 7 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie połączone z dziękczynieniem za 10 lat TV TRWAM. Wśród wykonawców m.in. Krystyna Giżowska, Gang Marcela i zespół Wawele. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich i stoisk z ekologiczną żywnością, zobaczyć z bliska postępy prac  przy wznoszonej świątyni Wotum Wdzięczności pw. Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i błog. Jana Pawła II oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Początek świętowania o godz. 12.00.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli. W Głosie z Torunia znajdziemy relację z wypoczynku scholki parafialnej i ministrantów.