OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. dk. Miłosza Tomaszewskiego, który przez najbliższy rok będzie u nas odbywał praktykę duszpasterską i przygotowywał się do święceń kapłańskich.
  3. Dzisiaj po Mszy św. w całej Diecezji zbieramy ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Iraku, w Syrii i innych krajach. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone dary.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. W niedzielę 7 września przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na obiady dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii, uczących się w Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej.
  6. W poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na   próby chóru parafialnego. Natomiast w sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do salki na próbę scholi parafialnej.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00-18.00. W sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. W tym dniu odwiedzimy też chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  8. W sobotę 6 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV TRWAM.  Wśród wykonawców m.in. Krystyna Giżowska, Genowefa Pigwa i Krzysztof Krawczyk. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich oraz stoisk z ekologiczną żywnością, zobaczyć z bliska postępy prac  przy wznoszonej świątyni Wotum Wdzięczności pw. Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Szczegółowy program umieszczony jest w gablotce przed kościołem.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Stanisława Minkowska l.58, zam. przy ul. Wybickiego śp. Henryka Borucka, l.89, zam. ostatnio przy ul. Jaśminowicza śp. Zbigniew Sternal, l. 57, zam. przy ul. Kilińskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie….