1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

2. Dzisiaj o godz. 16 na placu przy kościele Ojców Paulinów na Rubinkowie odbędą się uroczystości związane z zakończeniem peregrynacji cudownej kopii Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

3. Ofiary zbierane dzisiaj na kolektę przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Diecezji Toruńskiej. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

4. We środę 18 września przeżywamy święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a w sobotę 21 września święto Św. Mateusza Apostoła.

5. We wtorek 17 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież śpiewającą w zespole  na pierwszą powakacyjną próbę.

6. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza w środę po wieczornej Mszy św. do kościoła na modlitwę uwielbienia. Będziemy chwalić Boga śpiewem i modlitwą.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św.  o godz. 13.00 podziękujemy Panu Bogu za 40 lat działalności Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy  na wspólne świętowanie członków tej wspólnoty oraz wszystkie małżeństwa naszej parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli. Znajdziemy w nim min. wywiad z Ks. bp. Andrzejem Suskim na temat owoców peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Sowa, l. 79, zam. ul. Kołłątaja; śp. Stefania Januszewska, l. 83, zam. przy ul. Podgórnej; śp. Zygmunt Rotzol, l. 76, zam. przy ul. Kołłątaja. Dobry Jezu, a nasz Panie…