OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Przeżywamy  Dzień Papieski. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na stypendia przeznaczone dla zdolnych uczniów z ubogich rodzin. Składając nawet najdrobniejszą ofiarę umożliwiamy ubogiej, a zdolnej młodzieży, realizację życiowych planów i zdobycie wykształcenia.
    W ten sposób budujemy Żywy Pomnik św. Janowi Pawłowi II.
  3.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 wystawimy Najświętszy Sakrament  i odmówimy wszystkie części różańca św. w intencji dzieci i młodzieży, aby Matka Boża uchroniła je od niewiary.
  4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy  o godz. 7.30 i 17.30.
  5. W Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  na tzw. Porcie Drzewnym odbywają się dni z Janem Pawłem II.  Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni na Mszę św. w poniedziałek 17 października o godz. 12.00. Mszy św. w intencji kobiet oraz  w intencjach Żywego Różańca z udziałem róż różańcowych oraz seniorów, babć i dziadków i wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył będzie nasz ks. Proboszcz  ks. Dariusz Żurański.
  6.  Przygotowujemy się do sezonu grzewczego w kościele. W ubiegłych latach koszt ogrzewania kościoła w sezonie zimowym wynosił ok. 12 tys. zł. Obecnie wszystko zależeć będzie od ceny oleju opałowego. Do skarbonek kościelnych  z napisem:  „ofiara na ogrzewanie kościoła” oraz do skarbonki „św. Antoniego” można składać ofiary na zakup tegoż oleju. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. O zebranej kwocie i ilości litrów zakupionego oleju opałowego poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych. Zamówiliśmy też kotary, które zamontujemy w przedsionku kościoła. Mają one chronić przed utratą ciepła.
  7. Urząd Miasta Torunia i parafia św. Antoniego zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 83. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 23 października o godz. 13.00. Przewodniczył jej będzie ks. bp Józef Szamocki.
  8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika katolickiego Niedziela. Do nabycia są także płyty CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki. Płyty stanowią cegiełkę przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć  w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.