1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. W tym roku Caritas Diecezji Toruńskiej obchodzi jubileusz 25 lecia  istnienia. Swoją działalnością spieszy z pomocą ludziom starszym, samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, prowadzi Bursy dla młodzieży itp. Odpowiadając na Apel Biskupa Toruńskiego dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na potrzeby Caritas. Nawet najdrobniejsza ofiara jest wyrazem naszej solidarności z ubogimi. Jak mówi Mądrość Syracha „Woda gasi ogień a jałmużna gładzi grzechy” Syr 3,20
  3. Rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiam w dni powszednie o godz. 7.30 i 17.30.  W niedzielę o godz. 17.30.
  4. W czwartek 5 października przeżywamy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Ks. bp. Andrzeja Suskiego.
  5. W czwartek 5 października we wspomnienie św. Faustyny w  Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach przypadają uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 15.00.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18. 00.
  7. W sobotę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. prał. Stanisław Majewski. W dniu odpustu o godz. 7.15 odmówimy Różaniec Fatimski. O godz. 14. 00 w łączności z modlącymi się na granicach Polski odmówimy dwie części różańca św., zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 odmówimy czwartą część różańca w intencji Ojczyzny Niech nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem miłości i wdzięczności do Matki Najświętszej za wszelkie łaski, którymi nas obdarza. Zgodnie z tradycją dzień po odpuście parafialnym, a więc w niedzielę udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wymarsz  z kościoła o godz. 16.30.
  8. Udający się na pielgrzymkę Różaniec bez granic wyruszają  7 października o godz. 7.00 sprzed kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę 8 października przeżywamy Dzień Papieski. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla  zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  10. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne min. na zakup oleju do ogrzewania kościoła i spłatę należności.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. Z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Zofia Żuchowska, l.89, zam. przy ul. Dekerta; śp. Mirosław Leśniak, l. 60, zam. przy ul. PCK; śp. Janina Bedrerska, l. 100, zam. przy ul. B. Głowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…..