1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości Jubileuszu 40 lecia Domowego Kościoła. Jednocześnie zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej parafii, które chciałyby przyłączyć się do Wspólnoty Domowego Kościoła na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we środę po Mszy św. ok. godz. 18.45 w naszym kościele
  3. Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na Caritas Diecezji toruńskiej. Spieszy on z pomocą ludziom starszym, samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, prowadzi Bursy dla młodzieży itp. Odpowiadając na Apel Biskupa Toruńskiego dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na potrzeby Caritas. Nawet najdrobniejsza ofiara jest wyrazem naszej solidarności z ubogimi. Jak mówi Mądrość Syracha „Woda gasi ogień a jałmużna gładzi grzechy” Syr 3,20
  4. Rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiam w dni powszednie o godz. 7.30 i 17.30.  W niedzielę o godz. 17.30.
  5. W piątek 5 października przeżywamy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Ks. bp. Wiesława Śmigla.
  6. W piątek 5 października we wspomnienie św. Faustyny w  Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach przypadają uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 15.00.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18. 00. W sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec Fartimski. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca a po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W sobotę w ramach przygotowania do odpustu parafialnego pragniemy odmówić wszystkie części różańca św. Pierwszą część odmówimy o godz. 17.30 pozostałe części po Mszy św.                              i zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  8. W poniedziałek 1 października po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie formacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania młodzież klas III gimnazjalnych.
  9. W niedzielę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Śmigel.
  10. W sobotę 6 października w Toruniu zostanie odsłonięty Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Monument ten powstał, by upamiętnić blisko 30 tyś. naszych rodaków, którzy zginęli w ramach akcji „odpolszczania” ziem polskich, rozpoczętej po wybuchu II wojny światowej przez lokalne grupy Niemców działających pod nadzorem SS. Do największych zbrodni doszło na terenie przedwojennego województwa pomorskiego, stąd na lokalizację pomnika wybrano Toruń, przedwojenną stolicę Pomorza. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w katedrze Św. Janów w Toruniu. Następnie w parku przy ul. Uniwersyteckiej o godz. 14.00 odbędzie się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i parafialnego Biuletynu.