1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30.
  3. Jutro przeżywamy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Ks. bp. Andrzeja Suskiego.
  4. W poniedziałek 5 października we wspomnienie św. Faustyny w  Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach przypadają uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 15.00.
  5. We środę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. bp. Wiesław Mernig, Biskup Włocławski. Obecny będzie też ks. bp Andrzej Suski, który po Mszy św. poświęci figurę Matki Bożej z Góry Karmel, znajdującą się             w naszym ogrodzie. Niech nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem miłości i wdzięczności do Matki Najświętszej za wszelkie łaski, którymi nas obdarza. Zgodnie z tradycją dzień po odpuście parafialnym, a więc w czwartek udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wymarsz  z kościoła o godz. 16.30.
  6. Wspólnota  Nieustającego Różańca w przeddzień odpustu parafialnego we wtorek 6 października zaprasza do wspólnego odmówienia wszystkich części różańca św. Odmawianie I części rozpoczniemy się o godz. 17.15, a pozostałe części odmówione zostaną po Mszy św. wieczornej. Modlić się będziemy w intencjach Ojca Świętego, kapłanów, parafii i intencjach osobistych. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  7. W przyszła niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 dzieci oraz rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  8. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  9. W przyszłą niedzielę 11 października przeżywamy Dzień Papieski. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla  zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W naszej parafii gościć będziemy stypendystę Dzieła Nowego Tysiąclecia, który skieruje do nas słowo podziękowania.
  10. Z okazji Jubileuszu 25 lecia pełnienia posługi Kapelana Policji Garnizonu Toruńskiego przez ks. prał. Stanisława Kardasza w niedzielę 11 października o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za lata tej posługi.
  11. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne min. na zakup oleju do ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach i na konto parafialne. Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  13. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Zbigniew Zawadzki,l. 67, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Urszula Janowska, l. 74, zam. przy ul. Grudziądzkiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…