1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii.

2. W poniedziałek 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. kan. Zbigniew Markowski, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lub. Niech nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem miłości do Matki Najświętszej oraz wdzięcznością za wszelkie łaski, którymi nas obdarza. Wspólnota Nieustającego Różańca w ramach przygotowania do uroczystości odpustowych, zaprasza dzisiaj po Mszy św. wieczornej do wspólnego odmówienia wszystkich części różańca św. Zgodnie z tradycją dzień po odpuście parafialnym, a więc we wtorek udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wymarsz o godz. 16.30.

3. Zgodnie z apelem Biskupa Toruńskiego dzisiaj po Mszach. św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla głodującej Syrii.

4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30.

5. W środę 9 października zapraszamy studentów na pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

6. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek 11 października po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.

7. W przyszłą niedzielę 13 października przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Papież Dialogu”. W tym dniu budujemy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla  zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

8. W przyszłą niedzielę przypada również kolejny Dzień Fatimski. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. , a następnie odmawiając różaniec udamy się w procesji ulicami: Podgórna, Wiązowa, Lelewela, Ogrodowa, Podgórna do kościoła.

9. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne. W ostatnim czasie wymieniliśmy piec ogrzewający kościół. Koszt tej inwestycji to ok. 22 tys. zł. Niebawem ukończona zostanie figura Matki Bożej z Góry Karmel, która ma stanąć w naszym Ogrodzie. Nasz projekt Ogrodów Maryi już niedługo uzyska klauzulę ostateczności. Jesteśmy na etapie wyceny realizacji projektu przez firmy budowlane. Wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Ze względu na jesienną aurę prace budowlane rozpoczniemy na wiosnę 2014 r. Realizacja tego projektu wiąże się z dużymi kosztami. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kolektę i wpłacane na konto parafialne. Dzięki Waszej ofiarności możemy realizować nasze zamierzenia.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest kolejny numer Naszej Wspólnoty.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Józefowicz, l. 78, zam. przy ul. Wiązowej; śp. Ryszard Ziemlewski,l. 71, zam. przy ul. Dekerta.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…