1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30.
  3. We środę  Dzień Fatimski. Różaniec odmówimy w naszej świątyni o godz. 17.30. Po Mszy św. wyjdziemy w procesji do ogrodu.
  4. Dzisiaj przeżywamy  Dzień Papieski. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na stypendia przeznaczone dla zdolnych uczniów z ubogich rodzin. Składając nawet najdrobniejszą ofiarę umożliwiamy ubogiej, a zdolnej młodzieży, realizację życiowych planów i zdobycie wykształcenia.
    W ten sposób budujemy Żywy Pomnik św. Janowi Pawłowi II.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania  i funkcjonowania naszej parafii. Za wszystkich Ofiarodawców, w każdą drugą niedzielę miesiąca,
    o godz.  8.30, odprawiamy Mszę św.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  7. W dniach 17 – 23 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedziele kolekta przeznaczona jest na cele misyjne.
  8. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Procesji Różańcowej  w intencji naszej  Ojczyzny na terenie Drugiego Dekanatu Toruńskiego. Procesja odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 października. O godz. 9.30  z naszej parafii wyruszymy procesyjnie do parafii  Miłosierdzia Bożego; św. Andrzeja Apostoła; św. Antoniego i św. Józefa. Godziny wymarszu
    z poszczególnych parafii umieszczone są w gablocie parafialnej. Wierni uczestniczą we Mszy św. we własnych parafiach.
  9. W piątek 15 października 2021 r. o godz. 8.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 września 2020 r. do 31 czerwca 2021 r.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika katolickiego Niedziela. Zachęcamy też do nabywania kolejnej części rozważań różańcowych autorstwa ks. Romana Bulińskiego  pt.
    „ Od Chrztu Jezusa do Ustanowienia Eucharystii”. Cena książki to 10 zł.
    Do nabycia  jest także płyta CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu
    p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.