1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komuni św, oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  5. Episkopat Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską Zatrzymaj aborcję, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci w fazie prenatalnej z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce.  W przyszłą niedzielę wolontariusze będą zbierać przy kościele podpisy tych, którzy pragną włączyć się w tę inicjatywę. Prosimy o przyniesienie dowodu osobistego.
  6. W dniach 22 – 28 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny. W tym dniu zbieramy ofiary na wsparcie pracy misjonarzy. Z tej racji przeprowadzimy zbiórkę do puszek na wsparcie s. Wiolety pochodzącej z naszej parafii a pracującej w Boliwii. S. Wioleta nie mogła osobiście do nas przybyć bo 1 października wyjechała już do Boliwii. Zostawiła jednak do nas list, który odczytamy w przyszłą niedzielę.
  7. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 78. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach pod toruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 13.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela oraz naszego Biuletynu.
  9. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Teresę Muszyńską, l. 85, zam. przy ul. B. Głowackiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…