OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. W dniach od 19 – 25 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji. Naszą ofiarą wspieramy pochodzącą z naszej parafii s. Violettę, która poświeciła się pracy w dalekiej Boliwii. List z Jej posługiwania możemy przeczytać na stronie internetowej parafii.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczornicę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszko.
  4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30.
  5. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  6. Okazja do spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. a w niedzielę podczas każdej Mszy św.
  7. W niedzielę 26 października wspominać będziemy 75. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji mieszkańców Torunia w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 13.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez władze miasta Torunia i parafię św. Antoniego.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.