1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Po uzyskaniu należnych pozwoleń rozpoczęliśmy pracę w naszych ogrodach. Na ukończeniu jest figura Matki  Bożej z Góry Karmel, która stanie  w ogrodzie. Zdjęcia związane z rozpoczęciem prac w ogrodzie oraz z powstawaniem figury Matki Bożej  możemy zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii. Realizację naszych zamierzeń polecamy pamięci modlitewnej.

3. W poniedziałek 11 listopada przeżywamy Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00.

4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących w Nigerii. Zamieszkuje tam blisko 80 mln chrześcijan, którzy przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc w edukacji sierotom, wsparcie okaleczonych na skutek zamachów na chrześcijan. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności z prześladowanymi za wiarę.

5. Po przerwie spowodowanej chorobą, witamy pośród nas p. Mateusza i zapraszamy na próby chóry, które odbywają się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

6. W każdy piątek listopada tj. 15, 22, 29 po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy wypominki za zmarłych. Kartki wspominkowe można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika Niedziela. Znajdziemy tak artykuły na temat prześladowań chrześcijan w Nigerii, rozmowę z Ks. kard. Kazimierzem Nyczem nt. „Czym byłby świat bez religii”.

DSC00775.jak-zmniejszyc-fotke_pl

DSC00770.jak-zmniejszyc-fotke_pl