Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj o godz. 13.00 na Mszę św. i comiesięczne spotkanie. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła we środę na godz. 16.30 . W ramach kursy przedmałżeńskiego zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. młodzież klas III szkół ponadgimnazjalnych. We wtorek na godz. 18.45 do salki parafialnej zapraszamy na kolejną próbę zespołu młodzieżowego.

Dzisiejsza niedziela to także w całej Polsce Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Dzisiaj po Mszach św. będzie okazja do wsparcia tych miejsc swoją ofiarą. Ze składanych ofiar organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść pomoc tym, którzy cierpią głód, choroby, pozbawieni zostali swoich domów czy też na różny sposób są prześladowani za wiarę.

W związku z pojawieniem się osób roznoszących po domach opłatki wigilijne i powołujących się na naszą parafię, uprzejmie informujemy, że parafia nikogo nie upoważniła i nie wysyłała, aby w jej imieniu roznosić opłatki i zbierać jakiekolwiek fundusze. W naszym kościele opłatki wigilijne poświęcimy w następną niedzielę 18 listopada podczas Mszy św. o godz. 8.30.W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii oraz biurze parafialnym. Ofiary przeznaczone są na inwestycje parafialne.

Osoby, które chciałyby pomodlić się za zmarłych w wypominkach a nie zdążyły tego uczynić w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych mogą kartki wypominkowe składać biurze parafialnych lub zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy Mszę św. w piątek 30 listopada o godz. 18.00 a następnie odmówimy różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych.

Wszystkie osoby, dzieci, młodzież i dorosłych, które brały udział w zeszłorocznych jasełkach jak i tych, którzy chcieliby się włączyć a tegoroczne przygotowania i współtworzyć sceny związane z Bożym Narodzeniem zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę 17 listopada w salce parafialnej. W niedzielę 18 listopada o godz. 16.00 w kaplicy szkolnej przy kościele pw. Św. Józefa na Bielanach prof. Wojciech Polak wygłosi konferencję nt. „Patriotyzm dnia dzisiejszego”. Podczas spotkanie będzie okazja do nabycia najnowszej książki Profesora.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Paweł Paradowski, śp. Ryszard Ryczek oraz śp. Edward Jałocha jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.