Dzisiejsza Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Utrzymuje się ono tylko dzięki ofiarom wiernych. Dlatego dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Na roku VI studiuje nasz parafianin dk. Paweł Murawski, który w przyszłym roku przyjmie święcenia kapłańskie. Módlmy się także o nowe powołania z naszej parafii.

Podczas Mszy św. o godz. 8.30 poświęcimy opłatek. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.

Młodzież pragnącą śpiewać w młodzieżowym zespole muzycznym serdecznie zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.45 do salki parafialnej.

Dzieci, które chcą działać na rzecz misji i modlić się za misjonarzy zapraszamy na spotkanie „Dziecięcego Koła Misyjnego” we wtorek o godz. 16.30.

Poseł na Sejm RP Anna Sobecka serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Krystyną Pawłowicz posłem na Sejm RP. Temat spotkania to: Prawo do Ojczyzny. Odbędzie się ono 24 listopada br. o godz. 15.00 w Domu Słowa przy ul. Św. Józefa 23/35. Wstęp wolny.

Osoby, które chciałyby pomodlić się za zmarłych w wypominkach  a nie zdążyły tego uczynić w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych mogą kartki wypominkowe składać biurze parafialnych lub zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy Mszę św. w piątek 30 listopada o godz. 18.00 a następnie odmówimy różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych.

W ramach kursy przedmałżeńskiego zapraszamy na spotkanie  w czwartek po wieczornej Mszy św. młodzież klas III szkół ponadgimnazjalnych.

W czwartek 22 listopada o godz. 18.00 w kaplicy przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Spotkania z Biblią”. Temat „ Jaka jest cena wiary? Wiara praojców – Księga Rodzaju”, wykłosi ks. dr Tomasz Tułodziecki, biblista z wydziału Teologicznego UMK.

W niedzielę 2 grudnia 2012 r. o godz. 16.00 w Domu Sióstr Urszulanek przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie I,  dr inż. Antoni Zięba, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia wygłosi konferencję nt. „ Zadania Świeckich w obronie życia”.

Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Znajdziemy tam art. nt. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Watykanu,   o tym jak modlitwa pomaga duszom czyśćcowym oraz o wyjściu na lodowisko dzieci i młodzieży z naszej parafii.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zenon Nica l. 77, zam. Przy ul. Wybickiego. Jego pogrzeb w czwartek o godz. 11.00