W sobotę 23 września 2006 odbędzie się diecezjalny zjazd ministrantów i lektorów. Spotkanie odbędzie się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Celem zjazdu jest umocnienie jedności wspólnoty ministranckiej oraz ukazanie jak wielu młodych chętnie służy Jezusowi. Dlatego pragnę prosić, aby z każdego dekanatu przyjechał autokar nie tylko ministrantów grających w finałach piłkarskich, ale w miarę możliwości delegaci ze wszystkich parafii poszczególnych dekanatów. Wszystkich uczestników zapraszam do zwiedzania naszego WSD w Toruniu, w którym będzie możliwość zjedzenia obiadu ( w cenie 2,50 zł).

Program zjazdu:

• godz. 9.00 – powitanie i przygotowanie do liturgii
  • godz. 9.15 – spotkanie z Ks. Biskupem Andrzejem
  • godz. 9.30 – Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów (proszę przywieźć albę)
  • godz. 10.30 – Zapoznanie z programem finału rozgrywek piłkarskich
  • godz. 10.45 – Rozpoczęcie finałów rozgrywek piłkarskich

Rozgrywki będą prowadzone systemem pucharowym. Mecze będą trwały 2 x po 6 minut – w razie remisu 3 rzuty karne. Grać będziemy w tych samych przedziałach wiekowych podniesionych o jedną klasę ze względu na rozpoczęty nowy rok szkolny. Wszyscy grający muszą posiadać aktualną legitymację ministrancką – ewentualnie szkolną. Brak legitymacji dyskwalifikuje drużynę.

Ks. Grzegorz Pszeniczny
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych