Z inicjatywy opiekuna Żywego Różańca ks. Proboszcza Dariusza Żurańskiego 16 września 2017r. we wczesnych godzinach rannych z modlitwą i radosnym śpiewem Wspólnota Żywego Różańca wyruszyła  do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę aby dziękować  Panu Bogu za  otrzymane łaski we Wspólnocie Żywego Różańca aby prosić o potrzebne łaski dla Kościoła, dla  naszej parafii, naszych rodzin.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy modlitwą poranną a następnie odśpiewaliśmy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.  Do naszej  ukochanej modlitwy różańcowej ochoczo włączyli się  pielgrzymi, dwie części Różańca odmówiliśmy w drodze na Jasną Górę a następne dwie w drodze powrotnej. Około godziny 10 dotarliśmy do bram Jasnej Góry. Zebrani wokół  transparentu wykonanego przez pana Konrada Woźniaka z Róży V wyruszyliśmy do Kaplicy Maryjnej, aby o godzinie 11 uczestniczyć we Mszy Świętej. Umocnieni Słowem Bożym, przyjętą Komunią świętą, uradowani spotkaniem z Matką Bożą w ciszy naszych serc w indywidualnej modlitwie dziękowaliśmy Panu Bogu i Matce Bożej za ich obecność w naszym życiu.

Po Mszy Świętej był czas na rozmowy, na posiłek, na zakup pamiątek, był czas aby pokłonić się Matce Bożej i na kolanach obejść dookoła cudowny obraz Czarnej Madonny. O godzinie 14:45  na Wałach Jasnogórskich ks. Proboszcz Dariusz poprowadził i głosił rozważania Drogi Krzyżowej, dołączyło do nas wielu pielgrzymów spacerujących  przy stacjach Męki Pańskiej.  Na koniec przy pomniku Św. Jana Pawła II odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.Napełnieni radością spotkania z Matką Bożą Częstochowską, której powierzyliśmy nasze radości, boleści i trudności,  umocnieni modlitwą i troską  ks. Proboszcza Dariusza, pożegnaliśmy Matkę Bożą Częstochowską śpiewając:

O Maryjo żegnam Cię

O Maryjo kocham Cię

O Maryjo pobłogosław

Wszystkie dzieci swe”

Dla Żywego Różańca pielgrzymka była czasem skupienia, umocnienia, czasem modlitwy gdzie mogliśmy być bliżej Pana Boga i Maryi, była czasem integracji i wzajemnego poznawania się. Dziękujemy Matce Bożej, że mogliśmy uczestniczyć w tej pielgrzymce.  Dziękujemy ks. Proboszczowi za zorganizowanie pielgrzymki. Dziękujemy Panu Bogu, że należymy do Żywego Różańca, jest to wielki dar od Boga przez Maryję. Modlitwa Różańcowa daje nam siłę do pokonywania trudów życia jest naszą drogą prowadzącą nas do Pana Boga. Zapraszamy wszystkich chętnych aby wstępowali do Żywego Różańca bo jak podkreślał św. Jan Paweł II :„Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia.”

Pielgrzymi – członkowie Żywego Różańca