OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,   a   w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem zostaną wyłożone kartki do spowiedzi wielkanocnej.
  4. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby misji.
  6. W. dniach od 16 do 23 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowe informacje wywieszone są na plakacie w gablocie. Umieszczone na stronie internetowej oraz dostępne są w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki to 2690 zł.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz nasz parafialny Biuletyn.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Teresa Zofia Kohlschmidt, l 87. Ostatnio przebywała w zakładzie opieki; śp. Irmina Warachowska, l. 75; zam. przy ul. Rejtana; śp. Tadeusz Murawski, l. 81, ostatnio zam. w Niemczech. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….