Uwaga! Uwaga! Mamy przyjemność poinformować drogich Parafian, że dziecko naszej parafii, ochrzczone jako Klub Seniora, 11 listopada tego roku skończyło dwa latka. Maluch ma się dobrze, rozwija się prawidłowo, niewielkie infekcje ustąpiły. Dziecko jest radosne, pełne energii i bardzo towarzyskie… A co spowodowało tak dobry jego rozwój?

W roku 2008, który już niedługo przejdzie do historii, stanie się wspomnieniem, pozostajemy pod opieką ks. Mariusza Malinowskiego. Jednak wszyscy księża wikariusze, posługujący w naszej parafii często i chętnie darzą nas swoją obecnością, za co serdecznie dziękujemy.

Spotykamy się w salce Domu Parafialnego, z reguły w co drugą sobotę miesiąca o godz. 1530 (spotkania poprzedzone są ogłoszeniami). Czasem są to chwile, kiedy tylko jesteśmy razem i rozmawiamy, śpiewamy, czasem tańczymy nieco (od siebie, do siebie?), wymyślamy gry i zabawy, imieninowo świętujemy. Czasami udaje nam się z pomocą Boga przeżyć wspólnie, doświadczyć czegoś jeszcze więcej. I tym chcemy się podzielić dziś z Wami wszystkimi.

Uczestnicząc w Nabożeństwie Gorzkich Żali i w Drodze Krzyżowej przygotowywaliśmy nasze serca na Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Wtedy jeszcze diakon, ks. Paweł Maciejko przybliżył nam całe życie Naszego Pana w pięknej prezentacji z Ziemi Świętej. Dzięki Bogu, czasowi poświęconemu nam przez wolontariuszkę Krysię Uździńską i dzięki jej umiejętnościom, przygotowaliśmy na nasze Wielkanocne stoły śliczne kurczaczki z żółtej krepy.

16 marca zorganizowaliśmy wieczorno-nocny, parafialny wyjazd do bydgoskiego Fordonu, aby przeżyć tam w przepięknej scenerii Doliny Śmierci, przygotowane już po raz ósmy (a dla nas pierwszy) przez bydgoską młodzież, Misterium Męki Pańskiej. W tym roku myślą przewodnią Misterium były słowa Miłujmy czynem i prawdą

W dniach 22-25 maja z inicjatywy Klubu zorganizowana została pielgrzymka do Wilna i Trok. Na ten czas Pan Bóg uraczył nas orzeźwiającym powietrzem (czytaj: deszczem) i poznaniem wycinka historii ziemi litewskiej, która tak bliska, bo jednak bardzo polska… Pokłoniliśmy się w ofierze Eucharystycznej Matce Bożej Ostrobramskiej, zawierzając jej wstawiennictwu sprawy naszych bliskich, naszej parafii i nas samych. Obejrzeliśmy piękne kościoły i zakątki Wilna, a pierwszą lekcją polskości było nawiedzenie grobów na cmentarzu Rossa. Doświadczyliśmy cudownej gościnności i serdecznej opieki w rodzinnej Zagrodzie pod Trokami – miejscu służącym nam za ciepłą przystań, u państwa Krystyny i Andrzeja Sidorowicz.

Zaraz po Dniu Dziecka, jak na maleństwo przystało zostaliśmy zaproszeni do podtoruńskiego Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, gdzie nasz gościnny gospodarz, Eugeniusz Pazderski starał się przybliżyć nam zawiłości fizycznego działania Boga we wszechświecie. Na pewno z tej lekcji w naszej wdzięcznej pamięci pozostanie jednak niepowtarzalne piękno tego miejsca, jego klimat, tenor ks. Wojciecha, unoszący nas bliżej Boga, no i… wspólne grillowanie… ach i jeszcze – nadzieja na przyszłoroczne tak piękne spotkanie.

Poodpustowa parafialna pielgrzymka do Lichenia, to naszego Klubu dziękczynienie Panu Bogu, Matce Bożej Zwycięskiej i ks. Prałatowi za to, że pozwalają nam spotykać się i darzyć radościami, smutkami, wzajemnie sobą.

Z inicjatywy klubowicza Janusza Lisewskiego, a przy modlitewnym wsparciu nas pozostałych, na Centralnym Cmentarzu Komunalnym, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, znalazł dla siebie najlepsze miejsce stały Krzyż – symbol naszej wiary. O tym wydarzeniu napiszemy jeszcze szerzej.

MYŚLISZ, ŻE JESTEŚ SAM?… NIE MASZ GDZIE IŚĆ?… ŚWIAT ZAPOMNIAŁ O TOBIE?…
NIE, NIE, TO NIE TAK… PRZYJDŹ, WŁAŚNIE NA CIEBIE CZEKAMY