Galeria

Jubileusz 25-lecia Wspólnoty Nieustającego Różańca – Gierzwałd 12 października 2024r.

Jubileusz 25-lecia Wspólnoty Nieustającego Różańca – Gierzwałd 12 października 2024r.

W sobotę 12 października wyruszyła pielgrzymka do Gietrzwałdu. Był to drugi dzień Triduum Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego z okazji 25-lecia jej powstania. Przewodnikiem duchowym pielgrzymki był Ksiądz Przemysław Wolny.

Już w autokarze pielgrzymi łączyli się w modlitwie z grupą przebywającą w Gietrzwałdzie od piątku. O godz. 8.00 odśpiewano Godzinki ku Czci Niepokalanego Poczęcia NMP i rozważano Tajemnice Radosne Różańca Świętego. Następnie pan Brunon Kamiński przedstawił historię objawień Matki Bożej w roku 1877 w Gietrzwałdzie. Po przyjeździe na miejsce grupa przyłączyła się do modlitwy różańcowej w bazylice, po której konferencję wygłosił ksiądz Leszek Wojcinowicz, diecezjalny opiekun Wspólnot Nieustającego Różańca. O godzinie 13.00 pielgrzymi wzięli udział w jubileuszowej Mszy Świętej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił JE Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski z Diecezji Łomżyńskiej. O godzinie 15.00 pielgrzymi ponownie zgromadzili się w kościele, aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego, rozważać Tajemnice Bolesne Różańca Świętego, a także wysłuchać konferencji Księdza profesora Krzysztofa Bielawnego. Duchowny przedstawił w niej zmiany stosunku władz państw europejskich do Kościoła jakie następowały od rewolucji francuskiej do czasów współczesnych. Na koniec grupa odprawiła Drogę Krzyżową.

Wracając do Torunia pielgrzymi odmówili Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego. Następnie Ksiądz Przemysław przybliżył postać błogosławionego Carlo Acutisa, współczesnego chłopca, który zmarł w 2006 roku. Żył tak samo, jak jego rówieśnicy. Miał podobne zainteresowania i pasje. Zdołał jednak sprawić, że zwykłe życie stało się czymś niezwykłym. Ponad wszystko ukochał Eucharystię. Obecnie za jego wstawiennictwem następuje odrodzenie kultu eucharystycznego w wielu zakątkach świata. Małgorzata Woźniak opowiedziała o wielkim polskim Świętym – Ojcu Stanisławie Papczyńskim, który żył 300 lat temu, był założycielem zgromadzenia księży marianów, a jego kult wrócił na początku XXI wieku za sprawą cudów ożywienia płodu w łonie matki i uzdrowienia młodej kobiety w stanie agonalnym. Przedstawiła również własne świadectwo o mocy modlitwy za wstawiennictwem Świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego. Ksiądz Przemysław przypomniał, że Bóg daje nam Świętych, abyśmy widzieli, że każdy z nas jest przeznaczony do świętości we własnym życiu i własnym powołaniu.